Charitativní koncert pro Lindu podpořila Vlaďka Erbová

« zpět
20.04.2012 / 11:22

Charitativní koncert se uskutečnil u příležitosti Lindiných narozenin. Malá dívenka trpí autismem s psychomotorickou retardací. Bohužel, léky používané při terapii, které nemocné Lindě pomáhají, nejsou v České republice dosud schváleny Státním úřadem pro kontrolu léčiv, tudíž je nehradí zdravotní pojišťovny. Léčba stojí 250 tisíc korun ročně a potrvá ještě asi tři až pět let.

Maminka pětileté Lindy, která je samoživitelka a kromě nemocné holčičky vychovává ještě osmnáctiměsíční Ellu, se bez finanční pomoci neobejde.

Malé Lindě se proto rozhodli pomoci bývalí tanečníci litvínovského taneční studia Cassio pod záštitou občanského sdružení Dobrý skutek. Veškerý výtěžek z koncertu bude věnován na Lindinu léčbu.

Charitativní koncert podpořila řada známých osobností, mezi nimi i rodačka z Mostu, Vlaďka Erbová. Vlaďka mimo jiné uvedla: "Zdraví  našich dětí je na prvním místě, proto jsem s pomocí neváhala. Ve chvíli, kdy jsem byla požádána, zda bych nepodpořila tuto charitativní akci, vnímala jsem pomoc především jako máma dvou dětí. Pomoc jsem bez váhání přislíbila."

V rámci charitativního koncertu proběhla i módní přehlídka v čele právě s Vlaďkou Erbovou. Dále modelky Eva Decastelo, Andrea Vránová-Kloboučková.

Dále během večera vystoupili zpěváci Petr Kolář a Martin Maxa, moderátorského mikrofonu se ujal Leoš Mareš a Josef Laufer, dále vystoupil fotbalista Tomáš Řepka, taneční skupina JAD Dance Company. Všechny osobnosti podpořili akci bez nároku na honorář.

Více informací naleznete na: http://www.dobryskutek.cz/4504/5165/clanek/linda-hrabakova-v/