Vlaďka Erbová & nákup výbavy pro miminko

« zpět
08.03.2012 / 9:02

Milé maminky. Jelikož vás mnohé zajímají podrobnosti ohledně výbavičky, kterou jsme malému vybrali v Malvíku, připravila jsem pro vás takový stručný přehled včetně argumentů proč právě to.

Základní požadavky pro můj výběr byly jasné, budu hodně cestovat, s ohledem na angažmá Tomáše. Abych nemusela pokaždé stěhovat celou domácnost, některé věci jsme pořizovali rovnou dvojmo. U kočárku jsme hledali dobrou skladnost, kompatibilitu s kvalitní autosedačkou, nízkou váhu a perfektní ovladatelnost, aby kočárek mohla vozit třeba i Viktorinka. V neposlední řadě u mě samozřejmě hrál roli design, a to nejen u kočárku. To už patří k mé profesi J

Kočárek

Kočárek byl pro mě láska na první pohled. I když mému zadání vyhovovalo i více jiných značek, tento byl nepřekonatelný. Vybrala jsem iCandyPeach, a vzhledem k mé lásce k černobílé zvítězila limitovaná edice World.

Autosedačka

Požadavky na autosedačku byly pochopitelně zaměřené především na maximální bezpečnost, lehkou manipulaci, a také kompatibilitu s mým kočárkem. Vybrala jsem Maxi Cosi Pebble, a do auta jsme k ní pořídili dvě isofixovézákladny FamilyFix, jednu do mého a jednu do Tomášova auta, abychom ji nemuseli přenášet. Autosedačku pak v autě jen jednoduše zacvakneme. Na kočárek se nasazuje pomocí adaptérů.

 Jídelní židlička

Do tohoto úžasného designového kousku jsem se také zamilovala na první pohled, navíc jsem zjistila že kromě úžasného designu je BloomFrescoLofti úžasně funkční a dlouho využitelná. Klidně ji může používat i Viktorinka. Je sice trochu dražší než běžné jídelní židličky, ale ta cena je adekvátní užitku.

Lehátko

Toto lehátko mě uchvátilo důvtipem i designem. Pořídili jsme hned dvě, do každé domácnosti. Bez nějakého přidaného pohonu jen setrvačností lehátko Nuna LEAF několik minut houpe miminko ze strany na stranu, což miminka spolehlivě uklidňuje a uspává.

Další drobnosti jsme vybírali od značek Avent a BebeJou. Zkusíme používat i doporučovaný koš na použité pleny Sangenic. Také monitor dechu Respisense jsem pro jistotu koupila, a úžasnou video chůvičku od Aventu.